Header image
line decor
line decor


 

Co u nás můžete vidět nebo ochutnat.

Sýry a mléko budou již koncem dubna!

Mléko konzumujeme v rámci rodiny a přátel, protože náš původní záměr na vybudování klasické farmy s prodejem ze dvora jsme opustili.

Já i moje rodina pijeme mléko čerstvě nadojené, a tak je prodám i vám. Je jen na vás, zda ho budete pasterovat (čímž ovšem zničíte velkou část účinných látek).

Vyrábíme v malém množství i sýry. Vše děláme ručně a k výrobě všech mléčných výrobků nepoužíváme žádné mlékárenské kultury ani mikrobiální syřidlo!

Produkty vyrábíme v domácích podmínkách, nesplňují požadavky a předpisy EU na výrobu potravin. Jsou testovány na lidech. Jejich zakoupením potvrzujete, že jste byli s touto skutečností seznámeni.

Sýry vyrábíme podle tradiční staročeské receptury, kterou máme od přátel  z českých vesnic rumunského Banátu, (www.svata-helena.eu) a bez použití jakýchkoliv chemických přípravků. Nepoužíváme ani syřidlo na srážení.

Je to sýr poloměkký až polotvrdý :-) podle délky lisování a děláme jej s různými příchutěmi, např. s česnekem, hrubě mletým pepřem , feferonkami, koprem, kmínem, pažitkou a bazalkou nebo jen přírodní.

Balíme do vakuované folie a trvanlivost je až tři týdny (osobně vyzkoušeno) ale dobu spotřeby udáváme pro jistotu 14 dní.

Další možností je uchovávání v syrovátce, sýr je ponořen ve slané syrovátce ve sklenici s plastovým šroubovacím víkem, i tady je trvanlivost minimálně oněch 14 dní, ale čím déle je v syrovátce tím je slanější neboť neustále nasává tu sůl ze syrovátky.

Sýr se hodí k okamžité spotřebě třeba na chleba s máslem, nebo jej lze zapékat s těstovinami nebo do špízů salátů atd.…

Sýr s koprem Přírodní a s koprem Přírodní
kliknutím na obrázek zvětšíte do plné velikosti


 

Novinky z farmy

30. 3. 2016

Sýry a mléko budou k dispozici přibližně koncem dubna.

Více zde

30. 3. 2016

Nabízím letošní kůzlátka, narozená od 12. do 20.2.16
Odběr možný koncem dubna. Všechny kůzlata jsou geneticky bezrohá.

Více zde

12. 7. 2011

Přidány nové fotografie do galerie

Více zde

 

 

[CNW:Counter]